Potrzeby psów – zabawa i dzienne życie

Jeżeli w naszym mieszkaniu przebywa szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia musimy zastanowić się nad jego prawidłowym wychowaniem. Jest to ważne przede wszystkim, właśnie dlatego, że już pierwsze miesiące życia każdego czworonoga mają duże znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeżeli stworzona przez nas opieka wobec psa będzie zgodna, błyskawicznie zauważymy w jego zachowaniu pozytywne cechy.

Jeżeli chcemy wychować czworonoga od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, by wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, albowiem do tego czasu pragnie troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie czworonoga z hodowli powinniśmy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, ponieważ w ten sposób naszego pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeśli wybieramy psa z hodowli musimy pamiętać także o książeczce zdrowia czworonoga, w jakiej to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy również uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek znajdzie się w naszym mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł odpocząć oraz pobawić się. Niewątpliwie powinniśmy schować przedmioty rodzaju akcesoria dla psa sklep, jakie dotąd leżały na niższych półkach, bowiem pies mógłby zaintrygować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy tak właściwie inaugurujemy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszelkie zachowania? W wypadku, gdy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy też meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić także dla psa wyjątkowe zabawki, najodpowiedniej twarde, bo pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Jest kilka zasad, do jakich warto się zastosować, żeby wychowanie stworzonego przez nas czworonoga przebiegało w sposób miły oraz bezkonfliktowy. W szczególe nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy może on pomyśleć, iż kara jest za to, iż załatwia się on najzwyczajniej w świecie w należącej do nas obecności. To spowoduje, że pies podczas załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Warto także chwalić czworonoga oraz nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

You may also like...