Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic realizowana jest wówczas, gdy po wywiadzie lekarskim ekspert uzna, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W czasie rozmowy uwzględnione są wyznaczniki takie jak: rodzaj problemu, pozostałe schorzenia pacjenta, brane leki, przebyte wcześniej hospitalizacje i operacje, kontuzje z lat poprzednich. Podczas konsultacji ma miejsce także analiza siły mięśniowej pacjenta i może być zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje interdyscyplinarne zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywrócić sprawność w zakresie narządu ruchu.

Można między innymi spodziewać się: przywrócenia pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź obniżenia czucia schorzeń w wypadku bólu i dyskomfortu. Niezależnie od tego, z czym zmaga się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywrócić funkcję narządu ruchu. Rehabilitanci przygotowują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla wszystkich pacjentów.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, a także poprawi ogólną sprawność. W Sports Medic może też odbywać się rehabilitacja chorych po operacjach, bazująca na na stosowaniu się do rekomendacji lekarzy i powrocie do standardowego trybu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także korzystać sportowcy po przeżytych kontuzjach. Można na rehabilitację zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Dodatkowo, schorzenia w takiej placówce leczone są też z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W placówce realizowane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem ze zrobieniem USG bioderek.

You may also like...